IX Bieg Katorżnika w Kokotku

Zmagania na odcinku 13 km wymagały od biegaczy wręcz morderczego wysiłku, ponieważ to nie dystans wyścigu był największym wyzwaniem, a czekające na nich przeszkody.

17 sierpnia 2013 r. w podlublinieckim Kokotku odbyła się 9. odsłona Biegu Katorżnika. Bieg jest organizowany przez Jednostkę Wojskową Komandosów z Lublińca. W tegorocznej edycji biegu udział wziął również jeden z pracowników Lubawa S.A. – Michał Gronowski. Pan Michał biegł w grupie startowej razem z dziennikarzami oraz vip-ami. Trasa biegu prowadziła jeziorem, kanałami, rowami i lasem, czasami po pas w błocie, brnąc w trzcinie, raz w ciepłej wodzie jeziora a raz lodowatej wodzie z kanałów. Na zakończenie tylko dodam, że to było najtrudniejsze zadanie sportowe które pokonałem do tej pory. Dystans około 13 km który można przebiec poniżej godziny, w tym wypadku zajął mi 2h 39min – relacjonuje Pan Michał.

Panu Michałowi, Debiutantowi w Biegu Katorżnika, serdecznie gratulujemy zajęcia wysokiego 7. miejsca w swojej grupie, a wszystkim uczestnikom wytrwałości i życzymy powodzenia w następnych edycjach biegu.